Loading
Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nda Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu Kayıtları Başlıyor!
22 Eylül 2019

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nda Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu Kayıtları Başlıyor!

Çocuklar ve Gençler için Tiyatro Çalışmaları

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun yıllardır “Çocuklara ve gençlere vereceğimiz eğitim Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun yarınına verdiğimiz değerle örtüşmek durumundadır. Gelecekteki seyircimiz, meslektaşlarımız, dostlarımızla karşılaştığımız bu çalışmaların niteliği ve burada odaklanılan değerler bu sebeple önemlidir.” anlayışıyla sürdürdüğü çocuklara ve gençlere yönelik çalışmaları devam ediyor. LBT bu çalışmaları bilimsel bir zemine dayandırmayı amaçlayan, alanında uzman eğitmenlerle farklı yaş aralıklarından oluşan dört grupta ve sınırlı sayıda katılımla gerçekleştiriyor.

6-18 yaş aralığında dört farklı kurs ve içerikle gerçekleşen çalışmalarda çocuk ve gençlerle tiyatro sanatı çerçevesinde yaratıcılık, güven, ekip ruhu eleştirel düşünme, empati kurma ve dayanışma gibi değerleri uygulama ve içselleştirme imkanı sağlamak amaçlanıyor. Katılımcı sayısı aktivitelerden en yüksek verimi alabilmek amacıyla sınırlı tutuluyor. Çalışmalar, eğitmenlerin, grupların niteliğiyle belirlenen tercihine bağlı olarak, yaratıcı drama çalışmaları, süreç odaklı çalışmalar ve uygun görüldüğü durumda sahne üzerinde sonuç odaklı bir proje şeklinde gerçekleşiyor. Bu çalışmalarda tiyatro kendi olma, kendini keşfetme ve özgürleşme alanı olarak kabul ediliyor.

Alanında Uzman Eğitmenler

6-7 yaş çocukların katıldığı çalışmalar Asu Demircioğlu, 8-10 yaş arası çocukların katıldığı çalışmalar Deniz Çakır, 11-14 yaş grubu gençlerin katıldığı çalışmalar İzel Seylani, 15-18 yaş aralığındaki gençlerin katıldığı çalışmalar ise Nehir Demirel eğitmenliğinde gerçekleşiyor.

Kayıtlar 24 Eylül’de Başlıyor

Katılımcı sayısının sınırlı tutulduğu bu çalışmalar için kayıtlar 24 Eylül Salı gününden itibaren başlıyor ve grupların dolmasıyla sona eriyor. Üçer aylık dönemlerden oluşacak bu çalışmalar ekim ayında başlıyor. İlk üç aylık dönem ücreti 250 TL olan bu çalışmaların tümü Lefkoşa Belediye Tiyatrosu salonunda devam edecek. Kayıtlar, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’ndan mesai saatleri içerisinde yapılabilir. Ayrıntılı bilgi için telefon: 2278782